Pieniądze potrzebne od zaraz

Zdarzają się w życiu chwile, gdy szybka pożyczka (najlepiej taka na już, od ręki) może pomóc w osiągnięciu wymarzonego celu. Tym celem może być zarówno nowa para butów, jak i zimowy płaszcz, torebka, wakacyjny „last” albo jedyna i niepowtarzalna okazja biznesowa. Szybkie pożyczki potrafią uratować niejedną sytuację, pod warunkiem, że nie są zaciągane nałogowo. Dlatego właśnie decyzja o wzięciu szybkiego kredytu, powinna zostać poprzedzona szczegółową analizą własnych możliwości finansowych.

Gdy „chcieć” oznacza „móc”

Posiadanie stałego zatrudnienia i brak innych zobowiązań finansowych to idealna sytuacja wyjściowa do tego, by zaciągnąć kredyt (przynajmniej z punktu widzenia doradcy kredytowego). Oczywiście nie są to jedyne czynniki, które wpływają na to, czy kredyt zostanie nam udzielony. Ważne są również nasze stałe wydatki i prognozowane, miesięczne koszty utrzymania. Reasumując, zanim kredyt otrzymamy, bank (lub też inna instytucja finansowa), sprawdzi trochę za nas, czy nas na dany kredyt stać. Jednakże, w przypadku pożyczki od ręki, na mniejszą kwotę, ta analiza będzie mniej szczegółowa (zazwyczaj wystarczy samo zaświadczenie o dochodach, odcinek renty czy emerytury) i dlatego właśnie wówczas, należy zachować bezwzględną czujność, bo nie zawsze „chcieć” oznacza, że nas na dane zobowiązanie stać.

Czasami warto poćwiczyć cierpliwość i poczekać

Pożyczka od ręki – https://www.wonga.pl/pozyczka-w-wongacom-oplaca-sie-bardziej pozwala na kupno nowej pralki, gdy stara okaże się popsuta. Pomoże naprawić cieknący dach, samochód albo podreperować zdrowie. Takie okoliczności nierzadko wymagają podjęcia szybkich i zdecydowanych kroków, więc i pieniądze są potrzebne szybko. Jeśli jednak pożyczka ma „zasponsorować” wakacyjny wyjazd, albo nową (ale już np. setną w naszej szafie) parę butów, warto zastanowić się, czy może nie lepiej postarać się pieniądze  potrzebne na wspomniane przyjemności po prostu w jakiś sposób dorobić. Buty szybko się zniszczą albo „wyjdą z mody”, wakacyjny wyjazd przeminie, a kredyt pozostanie. Gdy pojawi się kolejna „okazja” znowu szybki kredyt od ręki może okazać się kuszącą propozycją, a wówczas nie powinniśmy zapominać o zobowiązaniach już zaciągniętych.

Pożyczanie nawet niewielkich kwot, bez przemyślenia i w sposób niemalże nałogowy, zawsze może doprowadzić do finansowych tarapatów. Szybki kredyt jest niezwykle przydatnym rozwiązaniem w sytuacjach losowych i podbramkowych (szczególnie jeśli pomoc ze strony przyjaciół czy też rodziny nie jest możliwa), pod warunkiem, że korzysta się z niego z umiarem i w sposób przemyślany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.